Curzu Zdraví a Rehab

Co si dát zdravého k snídani?

  • Domů
  • Co si dát zdravého k snídani?
Co si dát zdravého k snídani?

Vybíráme zdravé snídani: Proč je tak důležité?

Přiznám se, že jsem byl kdysi člověk, který nevěnoval snídani žádnou pozornost. Káva, džus, možná kousek toho co zbylo ze včerejška na stole a hurá do práce. Ale jakmile se mi narodil syn, zamyslel jsem se nad tim, jaký příklad mu tím dávám. A tak jsem to změnil. A víte co zjistil? Zdravá snídaně je to nejlepší, co můžete udělat pro start dne.

Být blogerem mě donutilo získat více informací o zdraví a výživě. Skoro se mi zatočila hlava, když mi došlo, že správná výživa je klíčem k našemu zdraví, výkonu a dokonce i náladě. Nikdy by mě nenapadlo, že zdravá snídaně může mít takový vliv na můj den!

A nyní, když mám doma takovou škálu zdravých snídaňových možností, které potěší nejen mě, ale také mého syna Viktora a dokonce i našeho papouška Karla, mohu říci, že snídaně se stala mým oblíbeným jídlem.

Zdravá snídaně pro energii na celý den

Začněme něčím, co Viktora nadchne. Koneckonců, jak mohu očekávat, že bude jíst zdravě, když jídlo nebude chutnat? A víte, co u nás funguje na 100%? Zdravé smoothie. Dá se to udělat z různých kombinací ovoce a zeleniny, a je skvělé pro rychlé doplnění energie po ránu. Navíc mu mohu vsunout několik listů špenátu nebo kapustu a on nic nepozná! Kéž by mi to fungovalo i s křečíkem Františkem.

Zmíněné smoothie je skvělé na spěchající rána, ale když mám více času, rád si připravím ovesnou kaši. Nejen že je plná vlákniny, která nás zasytí na hodiny, ale je také velmi univerzální. Můžete do ní přidat jakékoliv ovoce, ořechy nebo semínka pro extra živiny a chuť. A opět, Viktor ji miluje!

Zdravá snídaně pro hubnutí

Pokud hledáte něco zdravého na snídani, které by vám pomohlo shodit nějaké to kilo, mám pro vás několik tipů. Jako první doporučuju vajíčka. Víte, že jsou napěchovaná bílkovinami a pomáhají nám cítit se sytí déle? Navíc je můžete připravit na milion způsobů.

A zkuste také omeletu se zeleninou. Je to skvělá kombinace proteinů z vajec a vlákniny ze zeleniny. A pokud budete chtít něco sladkého, můžete si připravit zdravou variantu palačinek z banánů a ovesných vloček. Existuje spousta zdravých alternativ k tradičním snídaním, stačí jen být trochu tvůrčí.

Co vy a zdravé snídaně?

Pokud jste podobně jako já na začátku cesty ke zdravějšímu životnímu stylu, může vám připadat, že se všechny ty nové informace a změny zdají trochu ohromující. Ale stojí to za to, věřte mi. Zvlášť když vidím úsměv na Viktorově tváři, když mu připravím jeho obliébenou ovesnou kaši, nebo když můj papoušek Karel nás doprovází u snídaně svým radostným popěvem, tak neustále zjišťuji, že zdravá strava se dá začlenit do každodenního života bez toho, abychom se cítili omezeni.

Zdravá snídaně a sport

Zdravá strava a sport jdou ruku v ruce. Ale upřímně, kdo má po ránu čas na hodinový workout a vydatnou snídani? Právě proto je tak důležité si správně vybrat, co si dáte k snídani před i po tréninku. Já osobně volím něco lehké před tréninkem, jako je banán, a po tréninku, zaplavuji tělo proteinem. Nemusí to nutně být proteinový shake, skvělé jsou i bílkoviny z přírodních zdrojů, jako je kuřecí prsa, tvaroh nebo jogurt.

Mesíční výzva: Zdravá snídaně každý den

Zkuste se mnou měsíční výzvu. Co takhle začít každý den zdravou snídaní a zjistit, jak se budete cítit po měsíci? Moje rodina a já se k této výzvě přidáváme a budu vás o průběhu informovat. Můžete se mi svěřit se svými zkušenostmi, inspirací a výzvami, se kterými se setkáváte. Těším se na to!

Závěrečné myšlenky

Protože kdo by chtěl začít den hladový a unavený, když můžete začít den plný energie a radosti? Zdravá snídaně není jen o jídle, je to také způsob, jak se postarat o sebe a své blízké. Tak nečekejte a začněte svůj den správně!

Martin Procházka

Martin Procházka

Jsem rehabilitační terapeut se specializací na všechny formy rehabilitace. Pracoval jsem v nemocnicích, rehabilitačních centrech a domovech pro seniory po celé České republice. Vedle své práce se věnuji psaní o zdraví, zdravé stravě a rehabilitaci, abych pomohl lidem získat větší pochopení a kontrolu nad svým zdravím. Ve svém volném čase se věnuji plavání a cyklistice, abych si udržel zdraví a kondici. Mám papouška jménem Karel a křečka Františka, kteří rozveselují náš rodinný dům.

Napsat komentář